تبلیغات
بـــصیـــرتـــ صـــادق - ندای هل‌من ناصرینصرنی شیعیان اندونزی را می‌شنوید؟!
فان حزب الله هم الغالـــــبون
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
ندای هل‌من ناصرینصرنی شیعیان اندونزی را می‌شنوید؟!
بی‌توجهی رسانه ملی به شرایط بحرانی شیعیان اندونزی ، ندای هل‌من ناصرینصرنی شیعیان اندونزی را می‌شنوید؟!

ندای هل‌من ناصرینصرنی شیعیان اندونزی را می‌شنوید؟!
 
 چند وقتی است كه شیعیان اندونزی درشرایط بسیاربدی به سر می‌برند، به‌طوری‌كه اشرار وابسته به فرقه مجعول و ساختگی وهابیت كه ازمحرم سال گذشته شیعیان مظلوم اندونزی را به دلیل برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) مورد حمله، ضرب، جرح، قتل و طرد قرار داده بودند، امروز با فشارو ارعاب بیشتری روبه‌رو هستند و حتی با كمك نیروهای دولتی، آب و غذا را نیز ازپیروان اهل بیت(ع) دریغ كرده و آنان را برای تغییرعقیده خود تحت فشار قرارمی‌دهند آن ‌هم تنها به جرم شیعه بودن! و دراین میان ما كه ندای ام‌القرای جهان اسلام را سر می‌دهیم، سكوت اختیاركرده‌ایم. به‌راستی چرا درمورد مظلومیت شیعیان امام علی(ع) دركشورهایی مانند اندونزی كاری نمی‌كنیم آیا باید این اخبار را اول خبرگزاری‌های الجزیره و بی‌بی‌سی بگویند تا بر مسئولان ما صحت و سقم خبر ثابت شود و بعد دست به كار شوند؟! آیا باید برای هرموضوعی اعم از كوچك و بزرگ ولی امرمسلمین وشخص اول مملكت وارد میدان شوند و سخنرانی مبسوطی كنند تا همه متوجه وخامت اوضاع شیعیان جهان شوند؟! جای تعجب اینجاست كه در این زمینه انگار همه چشمان‌شان را به ظلمی كه برشیعیان اهل بیت(ع) روا داشته می‌شود بسته‌اند، آن‌هم در ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) كه ندای حسین‌حسین و حمایت از اهل بیت(ع) شعار عمومی است؟! ما در مورد مسلمانان برمه بیشتر از شیعیان اندونزی می‌دانیم، البته برای آنها هم باید اقدام كرد، ‌زیرا بنا به فرمایش امام علی(ع) به غیر از اینكه در انسان بودن با هم شریك هستیم در مسلمان بودن هم با هم نزدیكیم اما آیا تا وقتی كه خبرگزاری‌ها و رسانه‌های بیگانه این موضوع را اعلام نكنند ما نیز باید سكوت اختیار كنیم و دست روی دست بگذاریم؟! البته این كم‌توجهی و اهمال از سوی نهادها و سازمان‌ها به‌خصوص صداوسیما چیزی نیست كه برای اولین بار رخ داده باشد. سال گذشته كاپیتان شهبازی خلبان شجاعی كه توانست هواپیمای مسافربری را بدون چرخ ماهرانه روی زمین بنشاند نیز از این نوع رفتارها گله‌مند بود كه چرا رسانه‌های ما آن هم در تهران این قضیه را پوشش ندادند وتا وقتی كه رسانه‌های بیگانه با آب وتاب آن را تعریف نكرده‌ بودند، برای آقایان این مسئله بی‌اهمیت و پیش پاافتاده بود. 

ماجرای شیعیان اندونزی هرچند غمناك و اسفبار است ولی نشان می‌دهد نهادهای عریض و طویل وسازمان‌های بزرگ ما درعمل به وظایف‌شان قصور می‌كنند، در صورتی‌كه به صراحت در قانون اساسی قید شده كه ما موظف به حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم هستیم. مطمئناً اندونزی، بحرین نیست كه بخواهیم به بهانه دخالت در امور كشور دیگر در این زمینه محتاط باشیم. اگر ما ام‌القرای جهان اسلام وتشیع هستیم به‌خصوص در این بحبوبه بیداری اسلامی كه به نوعی الگویی برای كشور‌های اسلامی هم محسوب می‌شویم، باید قبل از هر چیز موضع‌گیری‌مان درباره حقوق مسلمانان به‌ویژه شیعیان جهان باشد، در چنین اوضاعی وظیفه شبكه‌های پرس‌تی‌وی، ‌العالم، اسپان‌تی‌وی مسلماً دفاع از حقوق شیعیان مظلوم اندونزی است تا پرداختن به اخبار حاشیه‌ای و دست‌چندمی دنیا.
شك نكنیم كه اگر چنین اتفاقی برای گروهی از وهابیون افتاده بود شبكه‌های الجزیره و العربیه گوش فلك را كركرده بودند، پس چرا حداقل پیگیری رسانه‌ای این ماجرا و پیگیری دیپلماتیك و قانونی آن صورت نمی‌گیرد. در این میان NGOها، دانشگاه‌ها و ‌قوه قضائیه باید اعلام جرم كنند، حتی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی در جلسات مطبوعاتی‌اش به آخرین اخبار شیعیان جهان از جمله اندونزی و پاكستان نیم‌نگاهی داشته باشد. چرا باید وهابیون این‌قدر جری و گستاخ بشوند؟! 

مطمئناً اندونزی، ‌پاراچنار، بحرین، برمه، قطیف و... تنها جاهایی نخواهند بود كه شیعیان آن مورد اذیت و آزار فرقه افراطی وهابیت قرار می‌گیرند، اگر قرار باشد وزارت خارجه و صداوسیمای جمهوری اسلامی این‌گونه دست و پا بسته برخلاف قانون اساسی با چنین وقایعی برخورد كنند، به‌طورحتم فرقه ضاله وهابیت در هر كجا كه شیعه‌ای وجود داشته باشد به پشتوانه حمایت‌های مالی و انسانی عربستان، ‌قطر و در رأس آن امریكا قدعلم خواهد كرد تا آنچه یزید نتوانست با شیعیان انجام دهد را كامل كنند. این یكی از مسائل آشكار است كه هركجا اقلیتی وجود داشته باشد با كمك اكثریتی كه دركشور دیگر زندگی می‌كنند از حقوق خود دفاع نمی‌كند. سكوت مسئولان كشور ما درباره وضعیت شیعیان اندونزی چه توجیه منطقی دارد؟ آیاكسی ما را به خاطر موضع‌گیری ساده تحریم خواهد كرد؟ آیا كسی به خاطر دم زدن از حقوق بشر و حقوق اولیه هر انسان مجازات خواهد كرد؟ آیا منافع ملی‌مان در صورت انتقاد به خطرخواهد افتاد كه با توسل به قوانین بین‌المللی از حكومت اندونزی بپرسیم چرا؟ آ‌قایان اگر در ایام محرم و عزاداری‌ها از بدی‌های مردم كوفه در حق شیعیان امام علی(ع) تن‌تان لرزیده است و اشكی ریختید، بدانید كه امروز در چند قدمی ما شیعیان امام زمان(عج) به فجیع‌ترین شكل درحال قتل‌عام هستند حداقل موضعی داشته باشید تا تاریخ نام شما را در سیاه كوفیان زمان نبرد.

اسماء معتمدی روزنامه جوانمرتبط با: سیاسی , اعتقادی ,
برچسب‌ها: سیاسی , اعتفادی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زرقانی بیست و چهارم آذر 91 09:54
سلام و صبح آدینه ات بخیر و نیکی.

بیا با من کودکی هایت را مرور کنبا کودکی هایت بازی می کنی

و خانه ای می سازی با آب و خاک...

بیرق بیست و سوم آذر 91 22:50
سلام
پست خوبی بود
منتظر شما ....
یا علی
خسرو زارعی نوزدهم آذر 91 20:36
با سلام
با مطلب وظایف و مسئولیت های ولى فقیه به روزم
منتظر نظرات شما عزیز می باشم

کاکتوس نوزدهم آذر 91 20:21
سلام
همیشه در طول تاریخ کسانی بوده اند که گوش های خود رو گرفتند و ندای هل‌من ناصرینصرنی را نمیشنوند همین طور که صدای ندای هل‌من ناصرینصرنی حسین (ع) را نخواستند که بشنوند.
شهاب نوزدهم آذر 91 10:17
کاش ما بیشتر از شعار دادن عمل کنیم
البته شعار دادن هم خیلی خوبه
کاش دست به کار بشیم
ان مع العسر یسرا
رضا نوزدهم آذر 91 06:18
اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا و غیبه ولینا
خسرو زارعی هجدهم آذر 91 18:46
شاید برای آمدنت دیر کرده‌ای
وقتی نگاه آینه را پیر کرده‌ای

دیری است آسمان مرا شب گرفته است
خورشید من برای چه تأخیر کرده‌ای؟

این بارش بهاری من هم خلاصه شد
در آن دو قطره اشک که تبخیر کرده‌ای

قلب مرا شکستی و یادم نبود که
با تکه‌هاش عاطفه تکثیر کرده‌ای

با آتشی که داغ غم تو به دل زده
من را در عشق منشأ تأثیر کرده‌ای

وقتی که این همه ز غمت شکوه می‌کنم
شاید برای آمدنت دیر کرده‌ای

اللهم عجل لولیک الفرج
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.