تبلیغات
بـــصیـــرتـــ صـــادق - ایران از حمایت غزه هیچ ابایی ندارد
فان حزب الله هم الغالـــــبون
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
ایران از حمایت غزه هیچ ابایی ندارد

 ایران از حمایت غزه هیچ ابایی نداردانقلاب اسلامی همواره پیشگام در حمایت از ملت های ستمدیده و تحت ظلم جهان بوده است . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم شاهنشاهی که یکی از هم پیمانان اصلی رژیم صهیونیستی به حساب می آمد  انقلاب در عمر سی و چند ساله ی خود همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بوده است تا جایی که در مجامع بین المللی به مخافت علنی با رژیم غاصب صهیونیستی پرداخته و بعضا با افتخار فشارها و تحریم هایی را از سوی مستکبران متحمل شده است .

بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی که از ابتدای نهضت مردمی انقلاب اسلامی حامی و دلسوز امت فلسطین بوده است ، همواره بر لزوم نابودی رژیم صهیونیستی تاکید داشته اند . ایشان در صحیفه ی نور جلد ۱۵/ ص ۶۱ ضمن دعوت از دولت ها و ملت ها به حمایت همه جانبه از ملت فلسطین اینگونه میفرمایند : " گمان نکنید که این کر و کور‌ها به تعقل برسند. ملت‌ها باید بایستند و بخواهند از ارتشهای منطقه خودشان و از دولتهای منطقه خودشان که بیایند و با این فلسطینی‌ها و با این سوری‌ها که مورد ظلم واقع شده‌اند کمک کنند تا این غده سرطانی از بین برود. و اگر آن‌ها هم تماشاگر باشند که ببینند چه می‌شود، آن‌ها هم بی‌تفاوت باشند و عذر این باشد که دولت‌ها باید این کار را بکنند، اگر اینطور باشد، آن‌ها هم در محضر خدا جواب صحیح ندارند. ایران حجت است بر همه کشور‌ها."

جمهوری اسلامی و ملت آگاه ایران تاکنون بر سر این فرمان امام خمینی ایستاده اند و در بزنگاه های تاریخی حضور پرشور خود را نشان داده اند . مقام معظم رهبری نیز در تبعیت از امام خمینی همواره حامی کمک های صلح طلبانه به ملت های مظلوم و آزاده بوده اند .

ایشان در پی ادعای برخی ساکتان در مقابل کشتار بحرین مبنی بر دست داشتن ایران در تجهیز مردم بحرین علیه حکومت بحرین ، با اظهار به این مطلب که ایران در قضیه بحرین دخالت نداشته است در یکی از خطبه های نماز جمعه تهران در تاریخ 14 / 11 / 90 چنین می فرمایند : " من همین جا به این مناسبت، این جمله را عرض بکنم: حکام بحرین ادعا کردند که ایران در قضایاى بحرین دخالت میکند. این دروغ است. نه، ما دخالت نمیکنیم. ما آنجائى که دخالت کنیم، صریح میگوئیم. ما در قضایاى ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزى جنگ سى و سه روزه و پیروزى جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتى، هر گروهى با رژیم صهیونیستى مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش میکنیم و هیچ ابائى هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است. اما اینکه حالا حاکم جزیره‌ى بحرین بیاید بگوید ایران در قضایاى بحرین دخالت میکند، نه، این حرف درستى نیست؛ حرف خلاف واقعى است. ما اگر در بحرین دخالت میکردیم، اوضاع در بحرین جور دیگرى میشد! "

این سخنان فصل الختامی بر جهت گیری کلی سیاست های خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم صهیونیستی است .

از برآیند سخنان اما خمینی و امام خامنه ای چنین برمی آید که جمهوری اسلامی در حمایت از هر ملت مظلوم و آزاده ای که در مقابل ستمگری ایستاده است هیچ ابایی نداشته و تا پای جان بر سر این عدالت طلبی و ظلم ستیزی ایستاده است . شاهدی بر این مدعا سخنان اخیر سید حسن نصر الله مبنی بر کمک نظامی ایران به مردم غزه و همچنین حزب الله لبنان است .

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان با قدم گذاشتن بر جای پای امام خمینی در مقابله با اسرائیل  همواره از ملت مظلوم فلسطین حمایت کرده است . ایشان در پنجمین شب از دهه اول محرم با رد سخنان یکی از وزرای کشورهای شیخ نشین مبنی بر گوسفند خواندن اعراب چنین اظهار کرد "برخی اعراب کشتی مملو از سلاح به سوریه میفرستند اما جرات ارسال یک فشنگ به غزه را ندارند " .همچنین وی در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه قطر مبنی بر اینکه اعراب بیش از این نمیتوانند کاری برای فلسطینیان انجام دهند اظهار داشت : پس " چگونه این تسلیحات که شامل انواع موشک های گراد، فجر 5 و موشک های ضد تانک بوده ، به غزه رسیده است ؟ "

وی همچنین با تاکید بر نقش آشکار ایران و سوریه در مبارزات مردم غزه تاکید کردند : "امروز رساندن تسلیحات به غزه و بازگشایی مرز ها از اوجب واجبات است" . وی در پایان با اشاره به تداوم حمایت های ایران ، سوریه و حزب الله از حقوق بشری مردم غزه اظهار داشت : " همانطور که طی سال های گذشته با آنها بوده ایم ، با آنها و در کنارشان باقی خواهیم ماند و این وظیفه دینی ، ایمانی ، ملی و انسانی ماست ."  

حتی سیاست های خارجی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از غزه در مجلس شورای اسلامی نیز نمود داشته است. از این رو امروز نمایندگان مجلس در اعتراض به کشتار مردم غزه راهپیمایی داشته اند . در پی این راهپیمایی رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار به این که " مردم فلسطین با الگوی عاشورایی امام حسین (ع) در مقابل صهیونیست‌ها ایستادند و البته از ملت ایران نیز پند گرفته‌اند " گفت : " با افتخار می‌گوییم حمایت‌مان از فلسطین نظامی بود ".

بصیرت و بینش عاشورایی حربن یزید ریاحی نیز شاهدی بر لزوم حمایت ما از مردم فلسطین است . آنجایی که حق را در سپاه مقابل میبیند ، سپاهیان خود را رها کرده  و نیروی جنگی خود را در اختیار اباعبد الله قرار میدهد . هر مسلمانی که بادیدن این فجایع انسانی قلبش به رنج می آید ، خود را در حمایت و یاری به مردم مظلوم و ستمدیده ی غزه مسئول میداند .


مرتبط با: سیاسی ,
برچسب‌ها: سیاسی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عمار یازدهم تیر 93 12:33
حمایت از غزه یعنی حمایت از همه مسلمانان
اگه تو این دنیایی که پر از جور و فساد است و اسلام هراسی را هر روز بیش از پیش رواج می دهند خود مسلمانان به داد هم نرسند دیگه چه کسی هست که ازشون چمایت کنه.
اگه امروز دست از حمایت غزه برداریم و اجازه دهیم هر بلایی که سرشون بیاد فردا تماممسلمانان دنیا و خود ما هم به سرنوشت غزه دچار میشیم و اونها تا نابودی اسلام دسن بردار نیستند. هرچند نهایتاً حق پیروز است. اما با نشستن هم بجایی نمیرسیم.
فلسطین و لبنان و ایران و عراق و همه مسلمانان یک ملت هستند و زیر یک پرچم قرار دارند.
پیروزی با ماست اگه متحد باشیم...که هستیم و خواهیم بود
خسرو زارعی دوازدهم آذر 91 08:30
با سلام
با مطلب سه اصل عمده فرهنگی به نظام اجرائی حکومت اسلامی حاکم است به روزم
منتظر نظرات شما عزیز می باشم
رضا دوازدهم آذر 91 08:23
سلام
ایران که یک زمانی مجبور بود سیم خاردار را هم وارد کند امروز تسلیحات پیشرفته صادر می کند و اسراییل را زمین گیر می نماید.
الحمدلله از این همه عزت که در سایه ی پافشاری بر اسلام به دست آمد.
بنیامین دهم آذر 91 09:28
با تشكر از لطفتان
این وبلاگ متعلق به جمعی از حامیان جوان 84و88 دكتر احمدی نژاد می باشد كه كماكان بر این خط راستین ایستاده و بر عهد خود با ولایت در دفاع عقلانی و منطقی از دولت پایدارند. كلیت دولت را در خط انقلاب و امام و ولایت میدانیم و جریان انحرافی را كسانی میدانیم كه مسائل فرعی را اصلی كرده و مانع خدمت رسانی دولت ولایی میشوند. انحراف واقعی را در عدم تبعیت از ولایت میدانیم. به هجویات رسانه هایی كه دولت را منحرف میدانند بی توجه هستیم. با توجه به توضیحات شفاف و قاطع بنده، در صورتی كه قصد حمایت در فضای سایبری از گفتمان دولت را دارید به ما اطلاع دهید. ملاك و فصل الخطاب ما فقط و فقط آقا است نه آقایان
شهاب دهم آذر 91 00:20
هم غزه هم لبنان خط مقدم ماست...
خسرو زارعی نهم آذر 91 22:59
زینب طلوع بود ولی ابتدا نداشت
زینب غروب بود ولی انتها نداشت

زینب رسول بود ولی مصطفی نشد
شهر نزول بود اگرچه حرا نداشت

زینب اگر نبود کسی فاطمی نبود
زینب اگر نبود کسی مرتضی نداشت

زینب اگر نبود حسینی نمیشدیم
زینب اگر نبود زمین کربلا نداشت

زینب هر آنچه گفت تماما حسین بود
اصلا به غیر نام حسین اعتنا نداشت

زینب اگر نبود مسلمان نداشتیم
باور کنید ذکر حسین جان نداشتیم

جایی پریده است که پیدا نمی شود
حتی عروج اینهمه بالا نمی شود

دیدند صبح آمده اما در آسمان
خورشید شهر فاطمه پیدا نمی شود

یا ایها الرسول چرا آفتاب صبح
در آسمان شهر تماشا نمی شود

فرمود :زینب آینه ی روی دخترم
آنکه مقام بی حدش املا نمی شود

چون بی نقاب آمده بیرونِ ز حجره اش
امروز آفتاب هویدا نمی شود
خسرو زارعی نهم آذر 91 22:59
زینب طلوع بود ولی ابتدا نداشت
زینب غروب بود ولی انتها نداشت

زینب رسول بود ولی مصطفی نشد
شهر نزول بود اگرچه حرا نداشت

زینب اگر نبود کسی فاطمی نبود
زینب اگر نبود کسی مرتضی نداشت

زینب اگر نبود حسینی نمیشدیم
زینب اگر نبود زمین کربلا نداشت

زینب هر آنچه گفت تماما حسین بود
اصلا به غیر نام حسین اعتنا نداشت

زینب اگر نبود مسلمان نداشتیم
باور کنید ذکر حسین جان نداشتیم

جایی پریده است که پیدا نمی شود
حتی عروج اینهمه بالا نمی شود

دیدند صبح آمده اما در آسمان
خورشید شهر فاطمه پیدا نمی شود

یا ایها الرسول چرا آفتاب صبح
در آسمان شهر تماشا نمی شود

فرمود :زینب آینه ی روی دخترم
آنکه مقام بی حدش املا نمی شود

چون بی نقاب آمده بیرونِ ز حجره اش
امروز آفتاب هویدا نمی شود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.